Het beest had zijn grote kaken wijd opengesperd, de witte, scherpe tanden glansden in zijn bloedrode bek.
Korte inhoud
“Het is 1916 en Chet Roscow voelt zich eindelijk thuis in Elm Hills, New Jersey. Hij werkt in het eethuisje van zijn oom, hangt rond met zijn drie beste vrienden en zwemt graag in het verkoelende water van de Matawan Creek. Maar Chets vakantie wordt onderbroken door schokkend nieuws. Een grote witte haai valt zwemmers aan langs de kust van New Jersey, niet ver van Elm Hills. Iedereen in het dorp heeft het erover. Gelukkig kan zoiets in hun riviertje nooit gebeuren. Toch? Als Chet tijdens het zwemmen iets ziet bewegen, denkt hij dat hij het zich verbeeldt. Tot hij oog in oog komt met een bloeddorstige haai!
Gebaseerd op het waargebeurde verhaal dat de inspiratie vormde voor Jaws.”
… niemand zou hem geloven.
En waarom zouden ze ook?
Een haai in de kreek, dat kon gewoon niet!
Mijn mening
Het derde vertaalde deel in de leuke I Survived-reeks! Een kort verhaal gebaseerd op ware gebeurtenissen met achterin het boek dan kort het échte verhaal. Na een D-Day en een Titanic-avontuur, nu een ‘Jaws’ verhaal. ![]()
En wat een heerlijke creepy voorkant al hè?! ![]()
1916. Chet Roscow (10) woont tijdelijk bij zijn oom in Elm Hills, New Jersey. Hij werkt deze zomer bij zijn oom in zijn eethuisje en heeft al een beetje vrienden gemaakt. Met zijn drie vrienden gaat hij na het werk afkoelen in de Matawan Creek, waar ze geintjes met elkaar uithalen. Er is een haaienaanval geweest aan de kust honderd kilometer verderop, dus zijn vrienden laten Chet schrikken met een nep-haaienvin. Maar als Chet een paar dagen later écht een haai ziet, gelooft natuurlijk niemand hem. Een haai in een kreek??
Men gaat gewoon het verkoelende water weer in… ![]()
Ik vind dit zo’n fijne reeks. Kort & vlot & heel spannend. Ook Remy (14) geniet ervan! Ook dit verhaal is meeslepend van begin tot eind. Je leeft mee met Chet die zich best eenzaam voelt, zijn ouders mist, al tig keer verhuisd is in zijn korte leven (zijn vader ziet overal kansen), nooit echt vrienden heeft kunnen maken en nu eindelijk een beetje een thuis-gevoel heeft bij zijn oom. Hij lijkt zelfs al vrienden te hebben, al is hij niet helemaal zeker van ze, na hun haaiengrap… Daarnaast heb je de spanning van de haaienaanvallen. Eerst denken ze nog dat het nepnieuws is, maar dan volgt er een tweede krantenartikel, en dan heeft Chet zijn ontmoeting met de bloeddorstige haai in de kreek! Ga dat onwaarschijnlijke verhaal maar eens vertellen in het dorp… Zijn vrienden gaan gewoon het water weer in! ![]()
Ondanks dat het een kort, in dit geval best heel kort (achterin staan zelfs nog een paar hoofdstukken voorproefje van een ander deel), verhaal is, is het toch heel groots. Familie, vriendschap, eenzaamheid, thuis en moed, het komt allemaal aan bod. En het leest gewoon weer heerlijk vlot en is echt lekker spannend! En net als bij de vorige delen achterin dan weer het ware verhaal van de gebeurtenissen waarop deze avonturen gebaseerd zijn.
Een aansprekend geheel! Een hele leuke manier om wat te leren over gebeurtenissen uit het verleden en ze zelf ‘mee te beleven’.
Hierna verschijnt er een 9/11 verhaal, ik hoop zelf nog heel erg op het Pompeii-verhaal! (Maar de keuze is reuze
)
Ineens besefte hij dat het geen ketchup was.
De aanval van de haaien
ISBN 9789020628333 – Uitgeverij Kluitman – 128 pagina’s – Verschenen: februari 2026 – Vertaald door: Margot Reesink – Deel in de I Survived-reeks – Leeftijd: 10+




