Het Spookje & De Kleine Heks – Otfried Preussler #kinderboekenweek

Op slot Uilenstein woonde sinds oeroude tijden een spookje.

Het Spookje
In een kast in Slot Uilenstein woont het spookje. Elke nacht, als de klok twaalf slaat, wordt hij wakker en spookt hij vrolijk rond. Hij heeft een sleutelbos met dertien sleutels, waarmee hij alle deuren en kisten kan openen.
Het liefste gaat hij langs bij zijn beste vriend Oehoe Sjoehoe de uil, om samen herinneringen op te halen aan kanonnen, soldaten, oorlogen en een weddenschap met een Graaf.
Het spookje is heel gelukkig. Alleen valt hij altijd om één uur weer in slaap in zijn kast… en hij zou zo graag eens zien hoe het leven er overdag uitziet. Al was het maar één keertje.
Zal het het spookje lukken om een dagspookje te worden? En wat zullen de mensen buiten doen als ze een spookje zien? Continue reading

LEGO Batman – Kies je superheld – doeboek

Hallo, ik ben Batman! In dit boek vind je een heleboel leuke tekenpagina’s en allerlei vragen over mij.

Beschrijving
Help Batman, Batgirl™ en Robin™ Gotham City te beschermen tegen de Joker™ en zijn superschurkenteam. Met alle spelletjes, doolhoven en Batman-quizzen is dit superdikke doeboek voor Batman-fans van alle leeftijden. En laten we eerlijk zijn, wie is er nou geen fan van Batman? Continue reading

De Cycloop – Daan Remmerts de Vries & Floor Rieder #kinderboekenweek

Hij was groen en hij was lelijk.
Hij was gewoon afschuwelijk!

Korte inhoud
In het dorpje Spritskruim gaat het er gemoedelijk aan toe. Alle inwoners zijn aardig en helpen elkaar waar nodig. Maar op een dag maakt een enge cycloop er zijn verwoestende entree. De dorpelingen wisten niet eens dat er zoiets bestond, maar snappen meteen dat je een wezen met maar één slecht oog niet kunt verwijten dat hij een ravage aanricht in hun mooie dorpje. Aardig als ze zijn gaan ze meteen aan de slag om een oplossing voor de cycloop te verzinnen, niet wetende dat ze zichzelf daarmee geen dienst bewijzen. Wie goed doet, goed ontmoet? Niet altijd… Continue reading

Dit is een boek vol monsters – Guido van Genechten #kinderboekenweek

Dus jij bent niet bang voor monsters?
Weet je dat heel zeker?
Want nu kun je nog terug…

Korte inhoud
Dit is een boek vol monsters: kleine, walgelijke, gillende, doodenge monsters! Voor echte monsterliefhebbers dus, maar ook voor beginnelingen in de monsterkunde vanaf 4 jaar. Continue reading

Mijn papa weet alles – Astrid Desbordes

Archibald kijkt naar de zwaluwen in de lucht.
‘Ze vliegen naar de andere kant van de aarde,’ legt papa uit.
‘Zou ik ook zo ver kunnen reizen als ik groot ben?’ vraagt Archibald.
‘Misschien nog wel verder,’ antwoordt papa.

Korte inhoud
‘Zou ik zo ver kunnen reizen als de zwaluwen als ik groot ben?’ vraagt Archibald aan papa. ‘Misschien nog wel verder,’ antwoordt papa. Archibald is onzeker over van alles en nog wat, maar papa stelt hem gerust en moedigt hem aan. Continue reading

Kiekeboe – Mies van Hout

Kiekeboe is het 100e boek in het oeuvre van Mies van Hout!

Beschrijving
“Welke dreumes houdt niet van kiekeboe-spelletjes? Dat spel, waar ze nooit genoeg van krijgen, is het uitgangspunt van deze drie kleurrijke klap- en flapboeken.

Wie een pagina openslaat, ziet eerst alleen ‘kale’ vormen. Maar onder de flappen aan de zijkant schuilt iedere bladzijde – kiekeboe!- een wonderlijke wereld die bevolkt wordt door de meest uiteenlopende dieren. Hondjes, kevers, een sprinkhaan, een octopus: allemaal zijn het fantasierijke uitwerkingen van de basisvormen op de flap.

Elk van de drie boeken behandelt een eigen vormsoort: driehoekige en zigzagvormen, ronde en vloeiende vormen en vierkante en haakse vormen. De dieren passen bij het karakter van de vormen. Vierkante neushoorns stormen enthousiast op hun doel af, driehoekige kreeften dansen temperamentvol de tango en een ronde olifant maakt een dromerige sprong. Continue reading

Wolfje en de oude geit – Truus Breukers & Carolien Westermann

Het is een mooie herfstdag en Wolfje, net acht maanden oud, loopt lekker te snuffelen in het bos.
Ineens ruikt hij een vies luchtje.

Korte inhoud
Wolfje, jong en nieuwsgierig, loopt te snuffelen in het bos als hij een vies luchtje ruikt. De geur voert hem naar een wijze oude geit die hem vertelt dat het vandaag haar laatste dag is. Dan ontspint zich een grappige dialoog, die tegelijk luchtig én diepzinnig is, waarin Wolfje van Geit leert wat doodgaan eigenlijk is. Continue reading

Mollenstad – Torben Kuhlmann

Het verhaal van Mollenstad begon vele jaren geleden. Op een dag groef een mol een gang onder een grasveld.

Korte inhoud
De geschiedenis van de wereld onder onze voeten… Continue reading

Een drukke inktvis & een bijtende tijger


Fred is druk – Janna de Lathouder & Anne Schneider
“Van tijd tot tijd voelt Fred iets borrelen binnen in zijn buik. Een soort stuiterbal. Hij wil dan maar een ding: spelen! Maar de anderen vinden Fred te wild en sturen hem weg. Fred is helemaal alleen in de volle zee, totdat …”

Oeps.
Fred voelt iets borrelen binnenin zijn buik.
Een soort stuiterbal die alle kanten op wil.

Continue reading

13 minuten – Sarah Pinborough

Het was kwart voor zes in de ochtend, en in de rivier lag een dood meisje.

Korte inhoud
Ik was dertien minuten dood.

Ik kan me niet meer herinneren hoe ik in het ijskoude water terechtkwam, maar dit weet ik nog wel: het was geen ongeluk en ik was niet suïcidaal.

Ze zeggen dat je je vrienden dichtbij moet houden en je vijanden nog dichterbij, maar als je een tiener bent, is het moeilijk om ze uit elkaar te houden. Mijn vrienden houden van me, dat weet ik zeker. Maar dat betekent niet dat ze niet hebben geprobeerd om me te vermoorden. Of wel?

13 minuten is een aangrijpende psychologische thriller over angsten, manipulatie en de kracht van de waarheid. Een verbluffend verhaal dat vraagtekens zet bij wat we echt weten over de mensen die het dichtst bij ons staan. Voor fans van Gossip Girl en Pretty Little Liars. Continue reading